Pasīvā zibensaizsardzība

Pasīvā zibensaizsardzības sistēma ir klasiskais ēku un būvju aizsardzības variants zibens tiešā trieciena pasargāšanas nolūkos. Pasīvās zibensaizsardzības konstrukcija sastāv no 4 pamatdaļām:

  • zibens uztvērējs, uztver zibens triecienu;
  • strāvas novadīšana, savieno zibens uztvērēju ar zemētāju;
  • zemētājs, caur kuru zibens strāva ieplūst zemē;
  • balsti, kas paredzēti zibens uztvērēja un strāvas novadīšanai.

Pasīvās zibensaizsardzības sistēmas aizsargdarbības pamatā ir zibens galvenā īpašība – sabojāt visaugstākās un labi iezemētās metāla būves. Lietošanas vienkāršība, nepieciešamība pēc speciālas tehniskās apkopes un objekta drošā aizsardzība nodrošina pasīvās zibensaizsardzības sistēmas.

Stieņu zibens uztvērējs

Stieņu zibens uztvērējs ir vertikāla ierīce no 1 līdz 20 metriem, kas uzstādīta uz aizsargājamā objekta jumta vai blakus tam. Speciālos kronšteinus stieņu zibens uztvērēju uzstādīšanai ļauj nostiprināt pie vertikālajām un horizontālajām virsmām. Šādus zibens uztvērējus izmanto privātmāju un rūpniecības objektu aizsardzībai.

zibens uztvērējs

Kontakttīklu zibensnovedējs

Kontakttīklu zibensnovedējs sastāv no diviem mastiem un starp tiem nostieptu tērauda trosi. Katram troses galam piestiprina vienu strāvas vadu, kas savienots ar zemētāju. Kontakttīklu zibens novedējus lieto ēku un būvju zibens aizsardzības veidošanai ar sarežģītu jumtu formu, kurā nav iespējams izmantot stieņu zibens uztvērējus un zibens aizsardzības sietus.

stieņu zibens uztvērējus un zibens aizsardzības sietus

Zibens aizsardzības siets

Zibens aizsardzības sietu izmanto rūpniecisko ēku un būvju aizsardzībai pret zibens tiešo triecienu ar plakanu jumtu. Tērauda stienīti ar diametru no 6 līdz 10 milimetriem saliek pa jumtu tā, lai sadalītu esošo laukumu kvadrātos.

zibens aizsardzības siets

Zibensaizsardzības projektēšana un montāža

SIA «UNIVERSELECTRIC» projektē, uzstāda un apkalpo pasīvo un aktīvo zibensaizsardzību, zemējuma un aizsardzības un impulsu pārspriegumu izvairīšanās sistēmas. Liela pieredze un augsta personāla kvalifikācija ļauj mums garantēt izcilu zibensaizsardzības sistēmu kvalitāti un ilgmūžību privātpersonām, komerciāliem un rūpnieciskiem objektiem. Ja jums ir nepieciešama papildu informācija, lūdzu, sazinieties ar mums pa tālruni +371 27706100.

Kvalitāte
Uzņēmuma ir izstrādāti un ievesti starptautiskie kvalitātes standarti - ISO 9001 un ISO 14001.
Risinām
Mēs zinām kā! Negaidiet! Jau šodien mēs varām sākt strādāt pie Jūsu jautājuma.
Tehnoloģijas
Pielietojot mūsdienīgus tehnoloģijas ikdienas, veicam visus darbus ātrāk un kvalitatīvāk.
Kvalificēti darbinieki
Uzņēmumā UNIVERSELECTRIC strādā kvalificēti inženieri, maģistri un tehniskie speciālisti.

Mūsu objekti

Daudzdzivokļu desmitstāvu māja
RAV-2 rekonstrukcija
Izoterms

Kompānijas rekvizīti:

SIA UNIVERSELECTRIC
Reg. Nr. LV40103299925
K.Ulmaņa gatve 3, Rīga, Latvija, LV-1004

Luminor Banks AS SWIFT: RIKOLV2X LV03RIKO0000082801191